Spacerownik Warszawski 15/08/2017

Patrząc na kalendarz mamy lato, jednak drzewa już jakby mniej zielone, krótsze dni i jesień czuć w powietrzu.

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w Warszawie można było obejrzeć przelot floty powietrznej. Były myśliwce F-16 i MiG-29, samoloty Su-22, C-130 Hercules i C-295 CASA.

Nareszcie został otwarty kolejny fragment Bulwarów Wislanych. Bulwary położone są na lewym brzegu Wisły. Pierwszy odcinek pomiędzy ulicą Boleść a mostem Śląsko-Dąbrowskim oddano do użytku w 2015 roku. Drugi biegnie od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Karowej. Trzeci od Mostu Świętokrzyskiego z Pomnikiem Syreny do wysokości Tamki. Kolejny odcinek powstanie od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego. Cieszy mnie to bardzo, ponieważ bulwary są jednym z moich ulubionych miejsc w Warszawie. Dla mnie ulubiona trasa wzdłuż Wisły ciągnie się od Mostu Północnego, zwanego mostem Marii Skłodowskiej-Curie prosto na bulwary. Bulwary są nowoczesne, zielone i piękne.

Z bulwarów przechodząc przejściem pod Wisłostradą trafimy do Ogrodów Zamku Królewskiego. Pierwsze wzmianki o ogrodach pochodzą z XV wieku. Ogród został założony z inicjatywy Anny Jagiellonki. Kształty fontann, ławek oraz rabat kwiatowych nawiązują do czasów międzywojennych, a drzewka w donicach dekorujące taras główny – do czasów króla Stanisława Augusta.

Paweł chyba nie wytrzymuje tych moich spacerów. Jednakże z całym szacunkiem, wydaje mi się, iż lekko ponad 11 km (no prawie 12 km) to nic wielkiego … 🙂

Pozdrawiamy 🙂
Gosia i Paweł

Dodaj komentarz

Enter Captcha Here : *

Reload Image